دیشب برقامون رفت و بارون شدیدی میومد. از اونجایی که کلید درب پارکینگو فقط ما داریم تو اون تاریکی ساعت 10 شب میومدن در خونه ما که بریم در رو براشون باز کنیم. خداروشکر که برقا اومد!

+ فیلم پیشنهادی : فهرست شیندلر

اصن آدم میمونه!! این بشر دنبال چیه ؟ چرا خسته نمیشه از قتل و غارت ؟ تا کی میخواد بکشه ؟ اصلاح نژاد کنه ؟ این همه قدرت طلبی برای چیه ؟ چرا همه به چندتا عکس تو اینستا بیشتر از تاریخ اهمیت میدن؟

میلیون ها نفر تو جنگ های جهانی کشته شدن. تو این چندسال هم دیدیم هزاران نفرو داعش تو عراق و سوریه قتل و عام کرد. اما آخرش چی شد ؟

نفسی که به این راحتی از بین میره ، یعنی اینقدر بی ارزشه ؟

هرکسی خانواده خودشو داره ، علاقه خودشو داره، زندگی میکنه برای بهتر شدن.

فیلم فهرست شیندلر رو دیدم. خب قبلا تاریخ جنگ های جهانی رو مطالعه کردم و اگه یه سرچی بکنید عکسای عجیبی میبینید.

درباره یه کارخونه داره که اول با طمع میاد از یهودیا به عنوان کاگر برای کارخونش استفاده میکنه ولی کم کم این کارخونه میشه جایی برای فرار اونها و زنده موندن. هرکس که تونست بره توی کارخونه زنده میمونه و برقیه کشته میشن. در اخر خود شیندلر هم دلش به رحم میاد و یه فهرست از اسم یهودیا درست میکنه و کل زندگیشو خرج میکنه تا اونها رو به کارخونه بیاره و زنده نگهشون داره.

صحنه هایی از قتل عام ، فلاکتهایی که میکشن، بیگاری کشیدن ها، جدایی ها، ترس، اضطراب، بی ارزش بودن جون انسانها، کوره های آدم سوزی و .

در آخر شیندلر تبدیل به قهرمان میشه و همه ثروتشو از دست داده و در فقر دنیارو ترک میکنه و الان توی اورشلیم خاک شده .

فیلم سیاه و سفید هست و در آخر شخصیتهای واقعی رو نشون میده. و آمون عامل قتل و عام که در آخر اعدام میشه.

اگه اشتباه نکنم 7 امین فیلم برتر هست و بر اساس داستان واقعیه و دیدنشو برای اونایی که به تاریخ علاقه مندند یا ذهن بسته ای ندارن به شدت پیشنهاد میکنم، چیزای جالبی خواهند دید.

+ در ادامه موسیقی فیلم که طبق معمول عالی بود و برای اکثریت آشناست. گفتم و بازم میگم، مهمتر از خود فیلم موسیقی فیلم هستش.

امیدوارم لذت ببرید

John Williams – Theme From Schindlers List / Reprise

فیلم ,میکنه ,کارخونه ,شیندلر ,فهرست ,زنده ,موسیقی فیلم ,فهرست شیندلر منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

متخصص قلب همه دنبال چیزند من دنبال یار بانک مقالات و اخبار مهم Dark sciences | علوم تاریک خاطره چت|چت خاطره|چتروم خاطره ـوبلاگ خاطره بهترین فروشگاه ها